فروشگاه اینترنتی بیژه (تحویل سریع- بهترین قیمت- ضمانت کالا)                                      

مشتری (کاربر گرامی) قبل از اقدام خرید از طریق سامانه نسبت به دریافت اطلاعات و مشخصات دستگاه و موجودی کالا با واحد مشاوره خرید و اطلاع رسانی فروشگاه اینترنتی بیژه تماس بگیرید تا راهنمای شما در مورد کالای مورد نظرتان باشد.

 

شرایط ضمانت بازگشت کالا                                                    

1 . اشکال و یا ایراد ظاهری و بدنه باید حداکثر تا 12 ساعت پس از دریافت کالا، به فروشگاه بیژه اطلاع داده شود.

2. لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا مدتی نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

3. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به فروشگاه بیژه بازگردانده شود.

4. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

5.این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست توسط خریدار کالا را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند آسیب دیدگی در حمل، حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی غیر صحیح، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود.

 

یادآوری

گارانتی و ضمانت کارکرد صحیح دستگاه خریداری شده توسط مشتری بعهده شرکت سازنده بوده و چناچه دستگاه توسط فردی غیر از نمایندگان خدمات پس از فروش شرکت سازنده باشد، شامل گارانتی و خدمات پس از فروش نمی شود.

اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی مندرج در وب سایت مغایرت داشته باشد.

1.وجود مغایرت، باید حداکثر طی 12 ساعت پس از دریافت کالا، به فروشگاه بیژه از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.

2. اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

3.عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده شرکت سازنده می باشد.

4.کالای خریداری شده را زمان دریافت و تحویل با دقت تحویل بگیرید و پارگی و له شدگی کارتن را اطلاع دهید.

5 .امضا و تایید رسید دریافت کالا توسط خریدار(یا نماینده آن) به منزله چک کردن ظاهری کارتن دستگاه خواهد بود.

در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود داشته باشد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود . “استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به فروشگاه بیژه بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

 

اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد.

آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی 12 ساعت پس از دریافت کالا، به فروشگاه بیژه از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود. لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به فروشگاه بیژه بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

 

یادآوری

هزینه ارسال کالا به عهده خریدار محترم بوده و فروشگاه هیچگونه مسئولیتی در مورد ارسال رایگان کالا نسبت به خریدار ندارد.