مشاوره خرید سینک ظرفشویی

با توجه به گستردگی تنوع سینک در بازار در مدل، کیفیت و برند به چند نکته مهم در زیر جهت انتخاب سینک کاربردی و مطلوب می پردازیم که دقت در نکات مطرح شده شما را از سردرگمی انتخاب در بازار متنوع امروز مستثنی می کند. سینک ها از نظر نصب روی کابینت ها در چهار دسته قرار میگیرند:

     1-سینک توکار

  • نصب توکار2-سینک روکار

  • نصب روکار3-سینک زیرصفحه (زیر کورین)

  • نصب زیر صفحه
  • 4-سینک هم سطح

    1. نصب هم سطح

در ادامه توضیحات کاملی از این چهار نوع سینک داده خواهد شد.

 

 سینک ظرفشویی توکار inset

به هنگام نصب سینک های توکار بعد از اجرای صفحه رویه کابینت ها اندازه سینک به وسیله الگوی برش، داخل صفحه کابینت برش خوده و با بست سینک مهار می شود. بعد از نصب زیبایی بسیار زیادی نسبت به مدلهای روکار دارند به این جهت که دور تا دور سینک از جنس صفحه رویه می باشد.

سینک توکار آشپزخانه

 

سینک ظرفشویی روکار outset

  • در جلو سینک دارای لبه ای است که نیاز به صفحه ی روی کابینت ندارد، در عقب لبه ای دارد که مماس با دیوار پشت سینک می شود. سینک روکار آشپزخانه معمولا با عرض 60 سانتی متر تولید می شود ولی تعداد کمی هم با عرض 50 سانتی متر تولید می شود.سینک روکار آشپزخانه
  • سینک های روکارِ عرض 50، جزو سینک های استاندارد قدیم یا مکانهایی که محدودیت فضایی دارند و بر روی کابینت با عرض 45 یا 50 سانتی متر نصب می شود.
  • سینک های روکار عرض 60 جزو سینک های استاندارد جدید بوده و قابل نصب روی بدنه کابینت های عرض 55 و 60 سانتی متر می باشد.

سینک ظرفشویی زیر صفحه (سینک زیرکورین under-mount sink)

اگر جزو افرادی هستید که طراحی مدرن و شیک آشپزخانه را دوست دارند به طوریکه روی کابینت ها یک سطح یکدست داشته باشد، نصب این نوع از سینک را در آشپزخانه پیشنهاد می کنیم.

سینک زیرصفحه آشپزخانه

در این نوع نصب، لبه های سینک در زیر صفحه یا سنگ قرار میگیرد و بین لبه های سینک و صفحه کابینت کاملا آب بندی شده تا آب به کابینت ها نفوذ نکند.

سینک زیرصفحه آشپزخانهسینک زیرکرین در انواع مختلف تک لگن و دو لگن تولید می شود، همچنین میتوان چند لگن با سایزهای کوچک یا بزرگ به دلخواه را کنار هم نصب کرد و تنوع بالایی به دکوراسیون آشپزخانه داد.

سینک زیرصفحه آشپزخانه

 

سینک ظرفشویی هم سطح با صفحه (سینک فلاش مونت flush mount sink)

اگر در طراحی آشپزخانه تان بسیار دقیق و ظریف هستید نصب یک سینک هم سطح با صفحه را به شما پیشنهاد می کنیم. این نوع نصب در میان فروشندگان چندین نام دارد: فلاش مونت، کورینی و هم سطح. در این نوع از نصب، لبه های سینک کاملا هم سطح با صفحه کابینت قرار میگیرد. اگر خواهان این نوع از نصب برای سینک هستید باید هنگام خرید، سینک فلاش مونت را از فروشنده بخواهید.

سینک هم سطح آشپزخانه

 

انواع سینک ظرفشویی بر اساس تعداد لگن

هر چقدر تنوع سینک ها بالا باشد تعداد لگن های سینک، در یکی از 4 دسته ی سینک تک لگنه، سینک یک و نیم لگنه، سینک دو لگنه و سینک دو ونیم لگنه قرار می گیرد. بر اساس کارکرد و نیازتان سینکی با تعداد مناسبِ لگن را انتخاب کنید.

سینک ظرفشویی تک لگن

سینک ظرفشویی دو لگن

سینک آشپزخانه اخوان 60

سینک ظرفشویی 1.5 لگنسینک ظرفشویی 2.5 لگن

 

 

سینک با سینی آبریز دار بخریم یا سینک با سینی معمولی؟

آبریز سینی سینک آشپزخانه

برخی از مدل های سینک ظرفشویی در سینی خود سوراخ هایی برای خروج آب از سینی سینک دارند که آبریز سینی میگویند. داشتن آبریز سینی یک مزیت برای سینک ظرفشویی محسوب می شود پس بهتر است که سینک ظرفشویی با سینی آبریز دار خریداری کنیم.

آبریز سینی سینک آشپزخانه

 

 

سینک ظرفشویی با لگنِ سرریز دار بهتر است یا لگن ساده؟

برخی مدل های سینک ظرفشویی در لگن خود دارای سوراخ است که به آن سرریز لگن می گویند.

سرریز لگن سینک آشپزخانهسرریز لگن باعث میشود وقتی لگن را پر از آب میکنید ارتفاع آب را کنترل کند و آب از لگن به بیرون از سینک سرریز نشود، آب اضافی از سوراخ ها وارد سیفون می شود. اگر شما برای شستشوی ظروف یا میوه و سبزی لگنِ سینک را پر از آب می کنید سینک دارای سرریز لگن بخرید، در غیر اینصورت سینک با لگنِ بدون سرریز، رضایت شما را جلب خواهد کرد.

 

سیفون اتوماتیک سینک ظرفشویی چیست؟ آیا سینک با سیفون اتوماتیک بخریم؟

سیفون اتوماتیک سینک ظرفشویی آشپزخانهسیفون اتوماتیک یکی از نشانه های یک سینک ظرفشویی لوکس محسوب می شود. سیفون اتوماتیک این امکان را به شما می دهد که بوسیله ی دکمه مخصوص آن، مسیر خروج آب را ببندید.

سیفون اتوماتیک سینک ظرفشویی آشپزخانهنحوه ی کار سیفون اتومات سینک به این صورت است که از زیرآب سیفون تا دکمه ای که روی سینک قرار میگیرد با یک سیم وصل شده است وقتی دکمه را میچرخانید یا فشار می دهید با کمک این سیم فلزی، زیرآب بسته شده و راه خروج آب مسدود می شود که میتوانید لگن را از آب پر کنید.

سینک آشپزخانه

انتخاب سینک مناسب برای آشپزخانه

در مورد انواع سینک و امکانات آنها توضیحاتی دادیم تا بهتر بتوانید سینک دلخواه خود را انتخاب کرده و از کار کردن با آن لذت ببرید. برای دریافت مشاوره سینک ظرفشویی میتوانید با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما به طور رایگان، مشاوره تخصصی محصولات را به شما ارائه می دهند.

از ما بپرسیدفروشگاه اینترنتی بیژه خدمات خود را در قالب مشاوره رایگان، تخفیف بالا در فروش، ارسال سریع و آسان به کلیه شهرهای کشور با کمترین هزینه ارسال (در برخی محصولات با ارسال رایگان) به شما هموطنان ارائه می دهد.