مشاوره خرید هود

نکات مهم هنگام خرید هود چیست؟

به طور مختصر و مفید عرض میکنم که هنگام خرید هود آشپزخانه به چه نکاتی توجه داشته باشید تا یک خرید خوب را تجربه کنید. همانطور که میدانید انواع مختلفی از هود در بازار به فروش می رسد که ما آنها را دسته بندی کرده که در مقاله انواع هود معرفی کردیم. حالا برای تصمیم گیری بهتر شما برای خرید هود آشپزخانه مطالبی عرض میکنیم.

هود مشکی آشپزخانه

سلیقه ی شما چه مدل هودی را می پسندد؟

برای راهنمایی بهتر در مورد سلیقه، افراد را دو دسته در نظر میگیریم؛(البته این دسته بندی نظر شخصی بنده است)

دسته اول : افرادی که  تمایل دارند هود آشپزخانه ، کاملا در دید بوده و از هود به عنوان یکی از عناصر دکوراسیون در آشپزخانه استفاده کنند، اگر شما جزو این دسته از افراد هستید هود مورب را به شما پیشنهاد میکینیم چون این دسته از هودها نمای بسیار زیبایی دارند و تنوع خوبی در طرح ، رنگ و جنس دارند که میتوانید مطابق با رنگ اجاق گاز و کابینت ها مدل مورد نظرتان را بخرید.

دومین پیشنهاد ما برای اینگونه افراد، خرید هود شومینه ای است. این نوع هود مخصوصا هود شومینه فلت طرفداران خاص خود را دارد.

هود فلت آشپزخانه

 

دسته دوم: افرادی تمایل دارند که هود آشپزخانه  در دید نباشد و طرح یکدست کابینتها را در کل آشپزخانه داشته باشند، توصیه ی ما به این افراد خرید هود مخفی است زیرا هود مخفی کاملا پشت کابینت ها قرار می گیرد و حداکثر صفحه کلید هود نمایان خوهد بود.

دومین پیشنهاد ما خرید هود کشویی است که بسیار کم تولید شده و قیمت بالایی دارد.

هود آشپزخانهالبته انواع دیگر هود مثل زیرکابینتی هم میتوان استفاده کرد ولی این نکته را بگویم که هودهای زیرکابینتی، موتور ضعیف تر و مکش کمتری نسبت به انواع دیگر هود دارند.

هود آشپزخانه اخوان h16

بهترین موتور هود چیست؟

هود آشپزخانه در هر نوع و مدلی که باشد یکی از این چهار نوع موتور در آن به کار رفته است:

 

1-موتور توربو(موتور 2 فن) با پوسته و پروانه فلزی

موتور توربو فلزی هود آشپزخانه2-موتور توربو (موتور 2 فن) با پوسته پلاستیکی و پروانه پلاستیکی

موتور توربو

 

3-موتور معمولی (موتور تک فن) با پوسته فلزی و پروانه پلاستیکی

موتور هود آشپزخانه

 

4-موتور معمولی (موتور تک فن) با پوسته پلاستیکی و پروانه پلاستیکی

موتور هود آشپزخانه اخوان

که به ترتیب شماره 1 بهترین نوع موتور است و در اولویت های بعدی به ترتیب امتیازی که متخصصین به موتور هود می دهد، کاهش پیدا میکند. پس هنگام خرید به نوع موتور هود توجه کنید.

گفتنی است که موتور توربو، مکش بهتر و صدای کمتری نسبت به موتور معمولی دارد.

 

هود لمسی بخریم یا هود دکمه ای؟ کدام بهتر است؟

اینکه پنل هود آشپزخانه لمسی باشد یا کلیدی، تاثیری در قدرت مکش هود نداشته و نمیتوان گفت هود با پنل لمسی، موتور بهتری نسبت به هودی با پنل کلیدی دارد.

پنل هود آشپزخانه اخوان h28صفحه کلید لمسی چند مزیت نسبت به پنل کلیدی دارد

پنل هود آشپزخانه اخوان h66-mf

  • مثلا کارکرد سریع و راحتی دارد و با لمس صفحه فعال می شود ولی در پنل کلیدی شما باید کلیدهای مکانیکی را با انگشت فشار دهید.
  • دکمه های پنل کلیدی پس از مدت زمان طولانی استفاده کردن احتمال شکستن یا خرابی فیزیکی خواهند داشت ولی در پنل لمسی چون فشار فیزیکی روی دکمه ها وارد نمیشود خرابی کمتری دارند.
  • هود با صفحه کلید لمسی امکان ریموت کنترل را هم دارند، یعنی اکثر قریب به اتفاق هودهای لمسی دارای دستگاه کنترل از راه دور نیز هستند که امتیاز مهمی محسوب می شود. ولی هود با پنل کلیدی دارای ریموت کنترل نمی باشد.

پنل هود آشپزخانه 2

در نتیجه هود با پنل لمسی بهتر از هود با پنل کلیدی است.

 

تعداد دور موتور هود یعنی چه؟

برخی هودها دارای 3 دور موتور هستند، برخی 4 دور ، برخی 5 دور حتی 8 دور هم دیده می شود. تفاوت هودها با دور متفاوت در چیست؟

شما حتما پنکه و هواکش را از نزدیک دیده اید، موتور کوچکی دارند که پروانه ای به موتور متصل است و آن را میچرخان. چرخش پروانه باعث جریان هوا شده و از یک طرف هوا کشیده شده و از طرف دیگر خارج می شود. موتور هود هم یک موتور چرخنده است که پروانه به آن وصل شده و هوا را به جریان در می آورد ولی هوا را از لوله به بیرون از ساختمان منتقل می کند.

موتوری را فرض کنید که حداکثر توانش 6000 دور در دقیقه است.

  • حالا در برخی هودها این 6000 دور را روی 3 دور تنظیم کرده اند؛ یعنی در دور 1 موتور با سرعت 2000 دور در دقیقه میچرخد، در دور 2 با 4000 دور در دقیقه و در دور 3 با 6000 دور می چرخد.
  • اگر همین موتور را در هود دیگری استفاده کنند و روی 4 دور تنظیم کنند چه اتفاقی می افتد؟ ساده است

در دور 1 با 1500 دور در دقیقه

در دور 2 با 3000 دور در دقیقه

در دور 3 با 4500 دور در دقیقه

در دور 4 با 6000 دور در دقیقه

  • حالا برای موتور 5 دور این سرعت ها را خوهیم داشت:

(دور 1 ، 1200 دوردر دقیقه)- (دور 2، 2400 دوردر دقیقه )- (دور 3، 3600 دوردر دقیقه)- (دور 4، 4800 دوردر دقیقه)- (دور 5، 6000 دوردر دقیقه)

 

مشاهده میکنید که حداکثرِ سرعتِ موتور در همگی ثابت است  ولی تعداد تقسیم بندی سرعت ها متفاوت می باشد.

هود آشپزخانه

توجه به علامت استاندارد، گارانتی و خدمات پس از فروش هود

هود یک وسیله برقی است که اگر استاندارد نباشد ممکن است در برق منزل نوسان ایجاد کرده و بقیه لوازم خانگی برقی را دچار مشکل کند. همچنین استاندارد نبودن موتور هود به این معنی است که در شرایط خاص مثلا دمای بالای هوای حاصل از آشپزی یا مثلا زمانی که مدت زیادی هود روشن مانده است موتور هود ایجاد جرقه یا آتش سوزی کند یا در کمترین احتمال خسارت، موتور خود هود بسوزد و شما را گریبان گیر هزینه های گزاف کند، پس به استاندارد بودن هود اهمیت دهید.

گارانتی از این نظر اهمیت دارد که برخی عیوب دستگاه، زمان خرید مشخص نیست و با کارکردن دستگاه و با گذشت زمان خود را نشان می دهند. هرچه مدت گارانتی بیشتر باشد بهتر است.

شما زمانی میتوانید ادعا کنید یک خرید خوب داشته اید که از کیفیت بالایِ خدمات پس از فروش آن کالا، اطمینان داشته باشید. حتما هنگام خرید هود از خدمات پس از فروش آن هم اطلاعات کافی کسب کنید. برای مثال برخی از برندها ارسال رایگان، نصب رایگان، بازدید دوره ای دارند. نظرسنجی ادواری از مشتریان، پاسخگویی سریع به مشتریان، ارسال سریع کارشناس به محل مشتری، برطرف کردن سریع مشکل و جلب رضایت مشتری، اینها همگی خدمات پس از فروش خوب را شامل می شوند.

قیمت هود آشپزخانه با تخفیف بالا

هنر خرید در این است که کالای با کیفیت را بصورت اصل با خدمات پس از فروش قوی خریداری کنید. فروشگاه اینترنتی بیژه محصولات خود را با بالاترین سطح تخفیف و بهترین خدمات مثل مشاوره رایگان، تحویل سریع و آسان به کلیه شهرهای کشور و … به مشتری عرضه می کند.

مشاوره رایگانقیمتهای برخی از سایت های دیگر ممکن است به روز نباشد و خرید شما را با مشکل مواجه کند ولی در سایت فروشگاه اینترنتی بیژه قیمت های به روز را مشاهده می فرمایید که با ثبت سفارش میتوانید در سریع ترین زمان ممکن کالا را دریافت کنید. فقط کافیست همین حالا با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان کارشناسان ما را دریافت کرده و بهترین انتخاب را داشته باشید.