مقالات

با سیفون اتوماتیک آشپزخانه ای مدرن داشته باشید

سینک با سیفون اتوماتیک

اهمیت وجود سینک ظرفشویی در آشپزخانه بر هیچ کس پوشیده نیست. در حقیقت، بخش زیادی از تمیزی و نظافت محیط آشپزخانه، توسط سینک صورت می گیرد. اگر آشپزخانه از سینک مناسبی برخوردار نباشد، مطمئناً روند انجام کارها به خصوص برای افراد حساس به نظافت و فعال در آشپزخانه دشوار خواهد شد.

از گذشته تا به امروز، تولید سینک ظرفشویی توسط شرکت های معتبر داخلی و خارجی در طرح ها و مدل های متنوعی انجام شده است. هر یک بنا به نیاز و تقاضای مشتریان، طرحی خاص و مدرن را وارد بازار فروش کرده اند. امروزه در بیشتر آشپزخانه ها، شاهد نصب سینک به صورت توکار هستیم تا سینک های روکار.

هر چند نوع صفحه و بدنۀ سینک ها نیز به نسبت نوع نصبشان بیشتر شده است، اما قابلیت های مهم دیگری نیز به آن افزوده شده که خرید سینک آشپزخانه را تنها به نوع نصب و مدل آن نمی توان محدود کرد.

یکی از قابلیت های جدید سینک ظرفشویی، دارا بودن سیفون اتوماتیک می باشد. اتوماتیک شدن یک محصول، مسلماً نشان دهندۀ مدرن بودن آن است. این ویژگی فرآیند انجام مراحل کاری را بسیار راحت و آسان خواهد کرد.

 

آب محبوس شده در سینک

 

با سینک ظرفشویی و سیفون اتوماتیک آسان و سریع بشوئید!

سیفون های اتوماتیک در ظرفشویی برای تخلیه آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربرد سیفون اتوماتیک در سینک ظرفشویی، در واقع، بستن راه خروجی آب و مجدداً باز شدن این راه برای خروج یکباره آب به فاضلاب می باشد.

سینک ظرفشویی که دارای سیفون اتوماتیک باشد به عنوان سینک لوکس و مدرن محسوب می گردد. سیفون اتوماتیک یک قابلیت جدید برای سینک‌های یک لگنه یا دو لگنه است که به شیوه‌ای مناسب مسیر خروج آب از ظرفشویی را مدیریت می‌کند.

بهتر است بدانید که سیفون اتوماتیک ظرفشویی در دو شکل کنار شیر آب یا روبروی آن طراحی شده است تا بدون دخالت دست زیرآب باز و بسته شود:

  • اهرم چرخشی
  • دکمه‌ای

وجود و استفاده از فنر از اصول کار سیفون های اتوماتیک می باشد و به شکلی خاص و مدرن، در انتها یا جهت مخالف جای شیر آب ظرفشویی نصب می‌شوند.

نوع دیگر سیفون های اتوماتیک در سینک آشپزخانه، به شکل دکمه‌ای می باشند و با فنرهایی به زیرآب متصل است که با فشار یا چرخاندن آن راه خروج آب باز و بسته می شود.

در برخی از سینک ها یک زیر آب توسط دکمه ی تعبیه شده قابل باز و بسته شدن می باشد و در بعضی دیگر دو عدد زیرآب توسط آن قابل کنترل است.

سینک با سیفون اتوماتیکدر تهیه سیفون اتوماتیک دقت کنید

با توجه  به اینکه سینک هایی با  سیفون اتوماتیک در بازار موجود است اما اگر قصد دارید که شخصا بر روی سینکتان سیفون اتوماتیک نصب کنید  باید توجه کنید که تنوع سیفون اتوماتیک در بازار بسیار زیاد است و حتما باید سیفون اتوماتیک متناسب با سینک تهیه شود. امکان نصب سیفون اتوماتیک بر روی همه سینک ها فراهم هست اما شرط دارد  به طور مثال در سینک های گرانیتی به دلیل ضخامت بالای 2 یا 3 سانتی متری نمی توان نصب کرد. سیفون باید با سینک منطبق باشد و قبل از تصمیم در این زمینه حتما با افرادی که در این حوزه فعالیت دارند مشورت صورت بگیرد زیرا برای این کار علاوه بر سیفون اتوماتیک با کیفیت باید یک سوراخ بر روی سینک هم تعبیه شود و اگر تصمیم اشتباهی گرفته شود امکان برگشت وجود ندارد.

به شما پیشنهاد می کنیم سینک هایی که دارای سیفون اتوماتیک هستند را مشاهده کنید و بعد تصمیمات لازم گرفته شود.


این سینک ها سینک های با کیفیتی است که به سیفون اتوماتیک مزین شده است.
سینک آشپزخانه با سیفون اتوماتیک

1 نکته ی طلایی که در تهیه سینک با سیفون اتوماتیک می توان رعایت کرد

در انتخاب سینک باید جهت لگن مدنظر قرار بگیرد اما بعضی افراد در هنگام خرید سینک، جهت سینی را در نظر می گیرند که این اشتباه گاهی موجب دردسرهایی خواهد شد.

اما در تهیه سینک با سیفون اتوماتیک می توانید با انتخاب یک سینک قرینه به راحتی آن را هم به صورت راست لگن و هم به صورت چپ لگن در منزلتان نصب کنید.

در سینک قرینه دیگر جهت لگن اهمیتی ندارد. چون دو سوراخی که برای جای شیر آب و سیفون اتوماتیک ایجاد شده است بر روی هم منطبق می شود.

سینک متقارن به سینکی گفته می شود که اگر با یک خط فرضی طولی آن را  نصف کنند دو سمت سینک بر روی هم منطبق خواهد شد.

سینک قرینه

بیژه را در تهیه لوازم توکار آشپزخانه به خاطر بسپارید

قطعاً با وجود این مزیت مهم، شستشو برای شما بسیار راحت تر و سریعتر از قبل انجام می شود و از دغدغۀ ایستادن های طولانی کنار سینک ظرفشویی، خلاص خواهید شد.

اگر قصد خرید چنین سینک ظرفشویی مدرن و خاصی را دارید، حتماً محصولات باکیفیت فروشگاه اینترنتی بیژه را مشاهده کنید و در صورت نیاز با کارشناسان کاربلد و متخصص این فروشگاه از طریق صفحات مجازی یا شماره تماس های موجود در سایت فروشگاه، در ارتباط باشید. مشاوره های رایگان و ارزنده ای از سوی کارشناسان بیژه خدمت شما ارائه خواهد شد که خرید هر محصولی را برایتان آسان و مطمئن خواهد کرد.

 

سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *