مشاوره تخصصی محصول

نکات خرید هود

عکس هود آشپزخانه

وقتی آشپزخانه ای می سازید یا حتی بازسازی می کنید یکی از مواردی که برای آن در نظر می گیرید هود است.هنگامی که آشپزی می کنید، دود، بو و ذرات ساطع شده از غذا بدون کمک سیستم تهویه به طور کامل در فضا باقی می مانند، هود آشپزخانه که به آن هواکش هم می گویند، همۀ این ذرات را به بیرون از خانه منتقل می کند به طوریکه دیگر نباید نگرانی بابت دود ناسالم یا بوهای ناخوشایند اطرافتان در حین آشپزی یا پس از آن داشته باشید.

 

از مزایای استفاده از هود آشپزخانه چقدر می دانید؟

هودها علاوه بر نقش اصلی شان در پاکیزه کردن فضای خانه به هنگام آشپزی مزایای دیگری هم دارند.

1. در زیر هود، لامپ هایی کار گذاشته شده که در فضایی که آشپزی می کنید نور کافی ایجاد کرده تا با اطمینان بیشتر کار کنید.

هود آشپزخانه
2. کمک می کند آشپزخانه تمیزتری داشته باشید، وقتی دود و بخارات پخش می شوند باعث می شوند دیوارها و پیشخوان آشپزخانه به سختی تمیز شوند ولی با روشن کردن هود در آشپزخانه، دود و بخار و چربی قبل از پخش شدن در هوای آشپزخانه، سریعا توسط هود به بیرون از ساختمان فرستاده می شود.

هود آشپزخانه استیل البرز 461
3. خطر مسمومیت با مونوکسید کربن را کاهش می دهند، اگر در فضایی که آشپزی می کنید تهویه به طور مناسب انجام نگیرد این گاز می تواند خطر آفرین باشد.

مکش هود آشپزخانه
4.هود با مکش هوا، باعث خنک شدن فضای گرم آشپزخانه می شوند و علاوه بر انتقال دود و ذرات، گرمای اضافی را نیز منتقل می کنند.

6. حتی اگر خیلی هم آشپزی نمی کنید، داشتن یک هود می تواند قابلیت شما را بالا ببرد این حداقل چیزی است که یک خریدار با نگاه به آینده باید درباره آن فکر کند.
چناچه زیاد آشپزی می کنید به ویژه اگر سرخ کردنی های گوناگون دارید هود یک ضرورت است.

هود آشپزخانهخوشبختانه شما در انتخاب هود آشپزخانه از نظر نوع هود، رنگ، قیمت، اندازه و دیگر ویژگی های آن آزادید.

هر مصرف کننده از لحاظ نیاز، انتخاب و الویت بندی با دیگران متفاوت است که مشخص می کند کدام هود برای او مناسب تر است.

 

نکات مهم برای خرید هود آشپزخانه

مهمترین عوامل در راستای تحقیق برای خرید به شرح زیر آمده است:

1-هزینه هود آشپزخانه

برخی از عواملی که می توانند روی قیمت هود آشپزخانه تاثیر گذار باشند:

آیکون قیمت

هودهای بزرگتر نوعا قیمت بالاتری نسبت به انواع کوچکتر دارند، هودهایی که لوکس هستند و به صورت شیک و مدرن طراحی شده اند نیز معمولا ارزش بیشتری دارند.

انواع هود جزیره و دیواری برخی از گران ترین انواع موجود هستند در حالیکه مدل های هود زیرکابینتی معمولا ارزاترین هستند. بسیاری از هودها فرآیند نصب پیچیده ایی دارند مخصوصا آن ها که دارای لوله ای هستند که هوا را به بیرون تهویه می کنند. هر چند بالابودن ارزش نصب در این نمونه ها منجر به تهویۀ مؤثرتر می شود مدل های بدون لوله فقط می توانند چربی و بخار آب را جذب کنند و به جای آنکه دود و آلاینده ها را از فضا به طورکامل بیرون ببرند آن ها را به سمت فیلترها جذب می کنند.

 

2-اندازه هود آشپزخانه

آیکون هزینه

 

در بیشتر هودها، اندازه باید به طور مستقیم با سطح اجاق گاز متناسب باشد، البته حتما لازم نیست اندازۀ هود با اندازۀ سطح اجاق گاز یکی باشد ولی بهتر است اینگونه باشد تا تمام دودها و بخارات متصاعد شده از غذا پیش از آنکه به قسمت های دیگر آشپزخانه برسند توسط هود تهویه شوند. هودهای زیرکابینتی باید در فضایی جاساز شوند که در آشپزخانه زیر کابینت برای آنها مشخص شده است. حال آنکه انواع هودهای دیواری و جزیره از نظر اندازه محدود به فضای مورد نظر در آشپزخانه می شوند پس باید فضایی که قصد دارید هود را در آنجا قرار دهید با دقت اندازه بگیرید به طوریکه تمام ابعاد آن مشخص شود.

 

 

3-قدرت هود آشپزخانه

آیکون قدرت

هر چه قدرت هود بیشتر باشد، کارایی آن مؤثرتر خواهد بود. اگر اهل آشپزی زیاد هستید و غذاهای سرخ کردنی زیاد درست می کنید بهتر است حتما هودی با قدرت خوب تهیه کنید. کارخانه داران میزان قدرت هر دستگاه را با مترمکعب مشخص می کند. به علاوه هواکش باید هوا را تا بیرون هدایت کند که این مستلزم قدرت بیشتر دستگاه است.

فیلتر ذغالی هود آشپزخانهمدل های بدون لوله، قدرتی به اندازۀ هواکش ها جهت خروج هوا از منزل نیاز ندارند چرا که آن ها دارای فیلترهای زغالی هستند که به جای انتقال هوا از مکانی مشخص، آن هوا را تصفیه (جذب) می کنند و به طور کلی مدل های کوچک تر قدرتی کم تر از مدل های بزرگ تر دارند.

هود آشپزخانه

4-شکل ظاهری دستگاه

برخی از هودها پایه زیبایی خاصی به آشپزخانه اضافه نمی کنند، اما اگر به دنبال هودی باشید که زیبا و لوکس باشد و به آشپزخانه شما جلوه بدهد این هم شدنی است. بسیاری از مدل های هود جزیره و دیواری هستند که طراحی فوق العاده آن ها نظر بازدید کنندگان را به خود جلب می کنند.

هود آشپزخانه

اگر نسبت به مدل و سبک هودها آگاهی کافی ندارید و هودی می خواهید که کارآیی دلخواهتان را داشته باشد و خیلی ظاهر آن برایتان مهم نیست مدل های بسیاری را می توانیم به شما معرفی کنیم که مقرون به صرفه اند، این هودها عمدتا در دسته زیرکابینتی ها قرار می گیرند. اما اگر به دنبال جلوه و زیبایی آشپزخانه خود هستید مدل های لوکسی معرفی می شوند که مورد نظر شما باشند)

 

 

5-صدای هود آشپزخانه  

اکثر هوا کش ها حداقل در بالاترین درجۀ تنظیم شده تولید صدا می کنند وقتی نگاه اجمالی به نظر سنجی مربوط به مدل های مختلف هودها می اندازیم یکی از بارزترین و رایج ترین شکایات در میان آن ها از سر و صدای هود بوده است.

بی صدا

در برخی مدل ها تلاش شده دستگاه های هود آرام تر از حد معمول کار کنند، هر چند همچنان با صدا کار می کنند اما آنقدر زیاد نیست.

 

6-نوع تهویه آشپزخانه

هودها یا به صورت تهویه ای هستند و لوله هایی دارند که هوا را به بیرون منتقل می کنند، یا بدون لوله اند و با کمک فیلتر، تمام هوایی را که از دود و آلاینده های غذا هستند تصفیه می کنند. هودهای لوله ای خیلی کاربردی تر از انواع بدون لوله هستند هر چند نصبشان پیچیده تر است و مستلزم هزینه می باشند. برخی از مردم در ساختمان هایی زندگی می کنند که در بعضی موارد محدودیت هایی دارند که امکان نصب هودهای لوله دار نیستند و فقط می توانند مدل های بدون لوله را انتخاب کنند.

اگر شما به هر دلیلی که هود بدون لوله را انتخاب می کنید، این نکته را در نظر بگیرید که فیلترهای ذغالی کار تصفیه هوا را انجام خواهند داد که باید بعد از مدت زمان مشخصی، تعویض شوند.

فیلتر هود آشپزخانه اخوانفیلتر آلومینیومی

هودهای لوله دار غالبا دارای فیلترهای آلومینیومی هستند تا روغنی را که می خواهید از سطح آن پاک کنید را جذب کند و مرتب تمیز کنید، اکثر فیلترهای آلومینیومی قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند.

 

6-سرعت فن هود آشپزخانه

اکثر هودها دارای چند دور هستند، این امتیاز به شما امکان می دهد تا زمانی که آشپزی های پی در پی انجام می دهید تعداد دورها را بالاتر ببرید، یا زمانیکه نمی خواهید صدای هود بالا باشد تعداد دورها را کم کنید.

این یک امتیاز با ارزشی است که شما حق انتخاب در تعداد دورها را دارید، معمولا داشتن دو یا سه گزینه کافی است برای بیشتر مصرف کنندگان خیلی تفاوتی ندارد که بین 3، 4 یا 5 دور را انتخاب کنند، اما تعداد دورها در هودها متفاوت است.

7-نصب هود آشپزخانه

نصب بیشتر هودها به ویژه مدل های لوله دار پیچیده است که این مستلزم وجود یک متخصص است.

نصاب هود

برخی از مدل های بدون لوله با ساختار ساده تر نصب راحت تری دارند و حتما باید با دفتر خدمات پس از فروش جهت نصب هود خریداری شده تماس گرفته شود و جهت نصب توسط نصاب شرکت هماهنگ گردد.

 

کدام هود را برای آشپزخانه انتخاب کنم؟

اگر برای انتخاب هود مناسب برای آشپزخانه سوالی در ذهن دارید میتوانید همین حالا سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید. یکی از خدمات این فروشگاه اینترنتی، ارائه ی مشاوره ی رایگان به افراد است زیرا کارشناسان ما با بیش از 20 سال تجربه در حوزه ی تجهیزات آشپزخانه آماده ی پاسخگویی به تمامی سوالات شما می باشند تا بهترین راهنمایی و کمک را به شما عزیزان داشته باشند.

برای ارتباط با کارشناسان ما می توانید بدون محدودیت زمانی با شماره 32731000-026 تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *